Politikë

Kallëzimi i PD në SPAK, Balluku: Do ketë edhe të tjera si këto


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 05/03/21 |
Opi Nion

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku folur për herë të parë në lidhje me denoncimin e bërë në SPAK nga Partia Demokratike për koncesionin e kalatës së Portit të Durrësit.

Në “Klan News”, Balluku është shprehur se nuk është e njohur me këtë kallëzim dhe nuk do ta komentojë, duke e cilësuar thjesht si propagandë dhe pjesë të fushatës së PD-së.

Nuk jam njohur me këtë kallëzim dhe as nuk dua ta komentojë, pasi besoj se PD e ka propagandë dhe pjesë të fushatës, pa tjetër do ketë dhe të tjera si këto.”-tha Balluku.

Partia Demokratike ka bërë kallëzim në SPAK kundrejtë Ministres Balluku, për shpërdorim detyre, korrupsion dhe 6 vepra të tjera penale./ Opinion.al

Pas