Kronikë

Kallashnikov e municione luftarake, arrestohet 56-vjeçari në Bulqizë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 09/06/20 |
Opi Nion

Një 56-vjeçar është arrestuar nga Policia e Bulqizës, pasi është kapur me armë pa leje dhe municione luftarake.

I arrestuari është R.R dhe në banesën e tij në fshatin Tërnovë i janë gjetur një kallashnikov, tri arka metalike me 600 fishekë, 19 kapsolla elektrike, 280 kapsolla detonatorë dhe  110 m fitil zjarrpërcjellës.

Materialet procedurale do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për  veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burg deri në 7 vjet./ Opinion.al

Pas