Kronikë

Kakavijë/Sekuestrohen më shumë se 19 mijë euro të padeklaruara, nën hetim italianiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:48 - 07/08/22 |
Opi Nion

Një shtetas italian është vënë nën hetim, ndërsa 19.450 euro të padeklaruara janë seksutestruar nga policia kufitare në pikën e kalimit të Kakavijës.

“Shërbimet e Policisë Kufitare,  kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, motomjetin tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin italian G. C. Gjatë kontrollit të ushtruar në motomjetin e tij, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën dhe sekuestruan 19.450 euro, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar sipas përcaktimeve ligjore në fuqi”, njoftoi policia duke bërë të ditur se ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për shtetasinn G. C., 53 vjeç, banues në Itali, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”. /Opinion.al

Pas