Bota

Joe Biden zyrtarisht rivali i Trump në garën e zgjedhjeve presidenciale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:44 - 06/06/20 |
Opi Nion

Joe Biden do të jetë rivali i Donald Trump në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Sipas BBC, Biden arriti të fitojë zyrtarisht nominimin e Partisë Demokratike, duke u bërë kështu një nga kandidatët për President të SHBA.

Ai njoftoi ne Tëitter se kishte siguruar votat e 1.991 delegatëve, numer i nevojshem per zyrtarizimin dhe theksoi se do të luftonte për të “fituar betejën për shpirtin e kombit”.

Ai kishte qenë i nominuari efektiv që kur Bernie Sanders u tërhoq në prill. Koronavirus, dhe efekti i tij në ekonomi  dhe trazirat e fundit civile janë të sigurta se do të dominojnë zgjedhjet./ Opinion.al

Pas