Aktualitet

“Janë kryer mbi 770 mijë injektime”, Rama:Nesër vijnë 11700 vaksina Pfizer


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 30/05/21 |
Opi Nion

Nesër do të mbërrijnë në vendin tonë edhe 11 700 vaksina të kompanisë Pfizer. Lajmi është dhënë nga kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”/

Në një video-mesazh, Rama thekson se deri më tani janë kryer në total mbi 770 mijë vaksina për qytetarët mbi 60 vjeç dhe punonjësit e shërbimeve kritike.

“Me vaksinimin e punonjësve të transportit publik, ia kemi dalë të kryejmë më shumë se 770 MIJË vaksinime për qytetarët mbi 60 vjeç dhe punonjësit e shërbimeve kritike,. Nesër priten sërish 11,700 doza vaksinash Pfizer, për të vijuar pa u ndalur me kalendarin e vaksinimit anticovid. #ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas