-Jetë dhe Stil

Ja si të ofendon një shef kur je femër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 25/09/15 |
root

Një firmë ligjore në Britani ka publikuar disa shënime ofenduese, që shefat e kompanive iu thonë kryesisht vajzave ose grave. Publikimi i tyre është bërë më qëllim për të treguar se në një mjedis pune ku nuk ka harmoni, padyshim që nuk do të ketë produktivitet, por do të gjeni një ambient aspak të rehatshëm për të punuar.

Është shtatzënë sepse nuk do të bëj karrierë!

A London-based employment law firm asked people to recount the most offensive things they'd ever had said to them at work, including this one

 

Ha sallatën tënde dhe mbylle gojën!

One employee, a vegetarian, was once told, 'Eat your lettuce and shut up'

 

Ti s’mund të kontribosh, je vetëm 20 vjeç!

Plenty of subjects revealed they had been teased or patronized over their age

Ajo është këtu sepse është e pasur dhe sepse njeh dikë!

Snap-judgments and prejudice remarks, like this one, featured heavy among peoples' admissions  

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas