-Jetë dhe Stil

Ja pse ndiheni të lumtur kur jeni produktiv


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 29/10/15 |
root

Pavarësisht ëndrrave dhe qëllimeve që një njeri ka në jetë, duhet që patjetër ti vë ato në zbatim dhe ti bëj realitet. Sttudime të ndryshme thonë se kur njerëzit janë produktiv në punën që bëjnë, janë njëkohësisht edhe shumë të lumtur, për këto arsye:

Të qënurit produktiv, ju bën të ndiheni të dobishëm.

Mendja juaj është gjithnjë aktive dhe e gatshme të mendojë, për shumë projekte të tjera.

Të qënurit produktiv, ndikon shumë në gjendjen tuaj shpirtërore.

Duke qenë produktiv, jeni gjithnjë të hapur për ndryshime.

Të qënit një njeri produktiv, motivon edhe njerëzit përreth jush..

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas