-Jetë dhe Stil

Ja përse mund të zihen dy shoqe/shokë dhomeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:07 - 22/10/15 |
root

Të ndarit të hapësirës tënde private me dikë tjetër (shoqe/shokë), nuk është domosdoshmërisht një jetë ëndrrash. Padyshim që kjo bashkëjetesë ka të mirat e saj, por nuk mungojnë debatet apo momente të sikletshme, që edhe ju nervozojnë ndonjëherë. Ata që e ndajnë shtëpinë me dikë tjetër, do ta kuptojnë më mirë këtë shënim (ndoshta edhe mund të qeshin)…Beteja për mbylljen e derësThe battle over the door:

Krijon konflikte

Scheduling conflicts:

“Beteja për dritën”

The battle over the light:

Pak privatësi të lutem

Privacy:

Kur alarmi i telefonit nuk mbaron kurrë

The never-ending alarm:

Vizita surprizë

Surprise visits:

Kur s’do të ndash ushqimin e preferuar

Unwanted sharing:

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas