Bota

Italia raporton bilanc të lartë të viktimave nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 18/03/21 |
Opi Nion

423 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Itali. Autoritetet shëndetësore deklarojnë se janë regjistruar dhe 24,935 raste të reja.

Shkalla e pozitivitetit është në 7%. Po ashtu, raportohet se janë shëruar 15.976 persona, ndërsa në njësinë e kujdesit intensive 3.333 pacientë.

Raportohet se në të gjithë spitalet e vendit janë shtruar këto 24 orëve të fundit 26.694 persona, ndërsa rastet aktive në të gjithë vendin janë 547.510. Sipas rajoneve, ai i Lombardisë është më i prekuri, ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 5.641 raste të reja dhe 92 të vdekur.

Pas