Sport

Italia mposht Belgjikën, kualifikohet në gjysmëfinale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:02 - 02/07/21 |
Opi Nion

Italia mposhti 2-1 ndaj Belgjikës, duke u kualifikuar për në gjysmëfinalen e Euro 2020, aty ku do të përballet me Spanjën.

Për ekipin e drejtuar nga Roberto Mancini shënuan Barella dhe Insigne, ndërsa Lukaku shkurtoi diferencën me 11-metërsh.

Të tre golat u shënuan në pjesën e parë, ndërsa në pjesën e dytë rezultati mbeti i pandryshuar.

Pas