Bota

Itali, rritje e rasteve të reja dhe viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 11/08/20 |
el ida

Italia ka shënuar në 24 orët e fundit 412 raste të reja të infektimeve nga koronavirusi, duke shënuar një rritje të ndjeshme krahasuar me një ditë më parë, kur shifrat shënuan 259 raste.

Numri total i rasteve shkon në 251.237, ndërkohë gjashtë pacientë kanë ndërruar jetë, ndërsa një ditë më parë Italia, katër viktima.

Rajonet më të prekura rezultojnë Lombardia dhe Veneto, por në krye ka dal Sicilia, me 89 raste, që tregon edhe një zbutje të masave parandaluese të turistëve që vizitojnë ishullin italian./Opinion.al

Pas