Bota

Itali/ Rrëzohet avioni, humbin jetën 8 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 03/10/21 |
Opi Nion

Tetë persona kanë humbur jetën pasi rrëzimit të një avioni në në periferi të Milanos në zonën e San Donato Milaneses.

Sipas informacioneve, personat që humbën jetën janë piloti, ndihmës piloti, gjashtë pasagjerë mes të cilëve një fëmijë.

Avioni ishte nisur nga Linate dhe kishte si destinacion Olbian. Përplasja ndodhi në një pallat të braktisur që ishte në fazë rindërtimi dhe që përdorej kryesisht për parking.

Banorët e zonës me të dëgjuar zhurmën e përplasjes nisën të shpërndajnë në rrjetet sociale pamje nga shpërthimi i flakëve si dhe njoftuan autoritetet./Opinion.al

Pas