Rajoni

2 viktima nga COVID-19 dhe 23 raste të reja në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 03/10/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Kosovës, bëjnë me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 2 perosna nga COVID-19.

Viktimat janë nga komunat Lipjan dhe Gjilan. Që nga marsi i vitit 2020 dhe deri më 3 tetor zyrtarët llogarisin se kanë vdekur 2,961 persona.

Bazuar në 2,967 teste gjatë 24 orëve të fundit, 23 persona janë konfirmuar pozitivë në koronavirus, teksa janë shëruar 114 pacientë.

Në kosovës, aktualisht janë 2.237 raste aktive.

Sipas njoftimit, deri më sot, 565.799 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19.

Pas