Bota

Itali/Gruaja vdes e kafshuar nga qentë e saj në banesëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 25/12/22 |
Opi Nion

Një grua 68-vjeçare, për arsye ende në hetim, dyshohet se është kafshuar nga dy qen që me sa duket i përkisnin asaj.

Ngjarja ka ndodhur në një shtëpi në Concordia, në zonën e Modenës.

Zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë në vend me disa ekipe, por gjendja e gruas është shfaqur menjëherë kritike dhe ajo është transportuar me kod të kuq në spitalin e Baggiovarës, por ka ndërruar jetë gjatë transportit. Qentë ishin të racës Rottëeiler, por dinamika për të cilën ata sulmuan gruan, një pensioniste, nuk është e qartë. Po vijojnë hetimet nga policia dhe karabinierët vendas./Opinion.al

Pas