Bota

Alarm ajror në të gjithë Ukrainën, ngrihet avioni Mig me koka bërthamoreBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 25/12/22 |
Opi Nion

Për herë të dytë gjatë ditës, alarmi i sulmit ajror ra në të gjithë Ukrainën.

Lajmi u raportua nga Ukrainska Pravda duke specifikuar se sirenat filluan të tingëllojnë në rajonet e Kievit dhe Lviv dhe më pas u përhapën në pjesën tjetër të vendit.

Grupi i monitorimit ‘Belarusian Gayun’ raportoi se në orën 14:00 u ngrit avioni gjurmues me radar me rreze të gjatë Il-76 A-50U ‘Serhiy Atayants’ nga Machulyshchy në Bjellorusi. Menjëherë pas kësaj, u ngrit një avion luftarak i Forcave Ajrore Ruse MiG-31K, i cili mund të mbajë raketa Dagger të pajisura me koka bërthamore./Opinion.al

 

Pas