Kronikë

Itali/Gjendet valixhia e katërt, gjurma e gishtit është e 59-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:43 - 16/12/20 |
Doriana Çepunaj

Mjekësia ligjore e Romës ka identifikuar njërin prej trupave të gjetur të copëtuar në valixhe në Itali. Identifikimi i Shpëtim Pashos 59 vjeç nga Vlora, u bë pas krahasimit të gjurmëve të gishtave.

Më tej, mediat italiane shkruajnë se këtë mëngjes, pas një pastrimi të plotë të tokës, u gjet një valixhe e katërt, përmbajtja e së cilës po shqyrtohet. Ndërkohë, pritet të konfirmohet emri për trupin tjetër, atë të gruas. Mediat në vendin fqinj dyshojnë se ajo është bashkëshortja e Shpëtim, Teuta Pasho 55 vjeç.

Hetuesit u ndihmuan për identifikimin e 59-vjeçarit  nga tatuazhi, që burri kishte në parakrah. Një spirancë e kombinuar me emrin e qytetit të Vlorës dhe inicialet e emrit të tij.

Dyshohet se krimi makabër mund të ketë lidhje me të shkuarën e djalit të çiftit, Taulant Pashës. Ai është dënuar për trafik droge dhe ndodhet në një burg në Itali, shumë pranë fushës ku u gjetën eshtrat./Opinion.al

Pas