Bota

Itali/ Akuzohet se përdhunoi nxënësen e tij 12-vjeçare, arrestohet mësuesiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:28 - 09/09/22 |
Opi Nion

Një mësues nga provinca e Beneventos në Itali është arrestuar pas akuzës se ka përdhunuar një prej nxënësve të tij vetëm dymbëdhjetë vjeç.

Kanë qenë drejtori i shkollës dhe prindërit e të miturës ata që kanë denoncuar rastin në fjalë.

Mediat italiane shkruajnë se pas denoncimit, karabinierët dhe prokuroria e Beneventos nisën hetimet për ngjarjen në fund të marsit të kaluar.

Sakaq, autori i ngjarjes akuzohet për veprën penale të dhunës së rëndë seksuale.

Mësuesi jepte mësim në një shkollë të mesme në provincën e Beneventos./Opinion.al

Pas