Bota

Itali/ 71 qytetarë humbin jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:31 - 07/09/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i personave të infektuar me COVID-19 në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore kanë bërë nme dije se 71 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19.

Po gjatë këtij harku kohor, janë regjistruar 4,720 raste të reja nga 318,865 testime të kryera. Ndërkohë, mësohet se 6 877 qytetarë kanë mundur të fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm.

Aktualisht në Itali, 563 pacientë vijojnë të jenë në gjendje të rëndë në kujdesin intensiv. Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Itali ka shkuar në 4,579,502 qytetarë nga të cilët kanë humbur jetën 129,638 pacientë./ Opinion.al

Pas