Aktualitet

Ishte shpallur në kërkim për vjedhje, arrestohet 28-vjeçari në DurrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 13/10/22 |
Opi Nion

Një 28-vjeçar i shpallur në kërkim për vjedhje ka rënë në prangat e policisë së Durrësit ditën e sotme.

Një vit më parë, i riu me inicialet P.P, në bashkëpunim me tre persona të tjerë, tashmë të arrestuar, kanë tentuar të vjedhin me armë banesën e një shtetasi në fshatin Katund Sukth.

Gjykata e Durrësit i ka caktuar 28-vjeçarit, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vjedhja me armë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit”.

Sakaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas