Sport

Ish-trajneri i Kombëtares Spanjolle humb vajzën vetëm 9-vjeçe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 29/08/19 |
xhu lia

Ish-trajneri i Kombëtares Spanjolle dhe i skuadrës së Barcelonës, Luis Enrique bëri të ditur lajmin e tmerrshëm se e bija vetëm 9 vjeç, Xana, ndërroi jetë, për shkak të tumori në kocka.

Pak muaj më parë pikërisht më 19 Qershor, Enrique u dorëhoq nga detyra e tij si trajner i Spanjës për t’i qëndruar pranë vajzës së tij, e cila prej 5 muajsh vuante nga kjo sëmundje.

Luis Enrique mori drejtimin e Kombëtares së Spanjolle pas dështimit të Fernando Hierros në Botërorin e Rusisë. Gjatë drejtimit të tij për 10 ndeshje  Spanja arriti 8 fitore dhe dy barazime./Opinion.al/

Pas