Kronikë

Ish-polici tentoi të abuzonte seksualisht me 13-vjeçaren, kërkohen 7 vite burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:47 - 29/12/21 |
Opi Nion

Shtatë vite burg është kërkuar nga Prokuroria e Lezhës për ish-efektivit të policisë Kol Kola, i cili u arrestua në muajin maj të këtij viti për dhune seksuale ndaj një vajze të mitur 13-vjeçare.

62-vjeçari u arrestua nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, pasi akuzohet se ka tentuar të abuzojë seksualisht me një të mitur.

Arrestimi ka ardhur pas sigurimit të pamjeve filmike nga policia, ku shihet se 62-vjeçari ka konsumuar elementë të veprës penale “Ngacmim seksual”.

Nëpërmjet mashtrimit, Kola i ka pohuar të miturës se do ta shoqëronte në Komisariatin e Policisë, dhe e ka çuar në një banesë në qytetin e Lezhës, që e kishte në përdorim.

Aty dyshohet se ka kryer vepra të turpshme, duke tentuar gjithashtu të kryejë marrëdhënie seksuale. Këto veprime janë kundërshtuar nga e mitura, e cila u largua me forcë nga banesa.

Pas