Bota

Pas sherrit për qenin, gruaja kafshon 27-vjeçaren në Gjermani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 29/12/21 |
Opi Nion

Dy pronare qensh u përleshën në lindje të Gjermanisë për shkak të dy kafshëve. Njëra prej tyre madje kafshoi tjetrën, ndërsa qentë i shikonin të habitur.

Dy pronare qensh, njëra 27 dhe tjetra 51-vjeç, u përfshinë në një përleshje, e cila kulmoi kur njëra nga gratë kafshoi  tjetrën, ndërkohë që qentë e tyre “thjesht i shikonin”, tha policia.

Ngjarja ndodhi në landin e Tyringjisë, në lindje të Gjermanisë.

Shkak i sherrit ishte sipas policisë sjellja e 51-vjeçares ndaj qenit të saj, e cila sipas 27-vjeçares nuk ishte korrekte.

Sipas njoftimeve 27-vjeçarja kishte dalë për të shëtitur qenin e saj, kur pa 51-vjeçaren e cila po e godiste qenin e saj, që nuk po i bindej.

27-vjeçarja filloi ta shante 51-vjeçaren dhe t’i kërkonte llogari për përdorimin e ndëshkimit trupor ndaj qenit. Më pas pasoi një sherr gjatë të cilit dy pronaret e qenve përfunduan duke u goditur njëra-tjetrën.

Gjatë përleshjes, mësohet se e gruaja u rrëzua dhe e kafshoi 27-vjeçaren në pulpë. Ajo ia nguli e dhëmbët aq fort sa i shkaktoi plagë.

“Qentë vetëm e ndoqën përleshjen mes dy grave, por nuk u përfshinë në të duke kafshuar”-njoftoi policia gjermane.

Gratë do të përballen tani me ligjin nën akuzën për lëndim fizik./DW

Pas