Aktualitet

Integrimi i vendit në BE/ Balla nga Brukseli: Lajme shumë të mira kemi sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 01/03/21 |
Semiljana Azizi

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar nga Brukseli se priten lajme të mira në lidhje me integrimin e Shqipërisë në BE.

Nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’, Balla shprehu optimizëm për takimin që ai bashkë me kryeministrin Rama dhe delegacionin shqiptar do të mbajë sot me Presidentin e PE, David Sassoli dhe Raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Europian Isabel Santos.

MESAZHI I BALLËS
Bruksel🇪🇺 – Sot në Këshill, Parlament dhe Komision. Shumë i nderuar të takohemi përsëri në Parlamentin Europian me Presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli, Raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Europian Isabel Santos (Grupi Socialist dhe Demokrat), me Zëvendës Presidentin e Grupit të Partive Popullore Europiane Andrei Kovatchev dhe me Kryetarin e Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asocijimit BE-Shqipëri Manolis Kefalogiannis. Lajme shumë të mira kemi sot./Opinion.al

Pas