Te Fundit

Integrimi i Ballkanit Perëndimor/Varhelyi: Prioriteti më i rëndësishëm gjeostrategjikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 16/09/22 |
Opi Nion

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi, tha se integrimi në BE i Ballkanit Perëndimor duhet të bëhet prioriteti më i rëndësishëm gjeostrategjik.

‘Në këto kohë të trazuara integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE duhet të bëhet prioritet më i rëndësishëm gjeostrategjik. Mbështetja jonë prej 30 miliardë eurosh do të shërbejë për të transformuar rajonin, për të përshpejtuar procesin dhe për të ofruar një të ardhme tërheqëse për rininë në Rajon.’- shkruan Varhelyi në Twiter./Opinion.al

Pas