Aktualitet

Infektohet me COVID-19 zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:06 - 27/12/20 |
Doriana Çepunaj

Zëvendës ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi është infektuar me COVID-19. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ai përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. Koçi ka treguar edhe disa nga simptomat e sëmundjes si kollë, temperaturë si dhe këputje trupi.

Gjithashtu, zëvendës ministri iu ka kërkuar të gjithë personave, me të cilët ka patur kontakte katër ditët e fundit të bëjnë kujdes.

COVID, i vetofruar si dhuratë për festat e fund dhe fillimvitit hyri pa trokitur në familjen tonë, duke na përqafuar të gjithëve. Një kolle që vjen gjithnjë e me shumë prej thellësisë së kraharorit, temperaturë nganjëherë me ethe, një këputje trupi, ilaçe, gjilpëra, çajra etj,  na shoqërojnë ditët. Dje u konfirmuam me COVID dhe nga analiza. U kërkoj gjithë kontakteve të mia të para 4 ditëve të bëjnë kujdes. Ju uroj shëndet miqtë e mi!”, shkruan Petro Koçi./Opinion.al

Pas