Aktualitet

Inceneratorët/ Tabaku shkon në SPAK, takon Arben KrajënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:05 - 21/02/22 |
Opi Nion

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, dhe njëherazi kryetarja e Komisionit Hetimor që po heton çëshjen e Inceneratorëve, Jorida Tabaku, këtë të hënë ka shkuar në selinë e SPAK.

Tabaku është paraqitur në SPAK për të takuar kryetarin e Prokurorisë së Posaçme Arben Kraja. 

Ndërkohë, dhe gjatë ditës së sotme, në Komisionin Hetimor për Inceneratoret pritet të dëshmojnë të tjerë zyrtarë.

Kujtojmë që Tabaku herë pas here ka denoncuar në publik fakte nga ajo që opozita e quan afera e Inceneratorëve./Opinion.al

Pas