-U tha në Opinion

Inceneratorët/Shehaj: Ministrat nga Zimbabve kanë ardhur në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:35 - 29/03/22 |
el ida

Skema e inceneratorëve nuk është përdorur në Shqipëri, por të paktën edhe në 2 shtete të tjera. Kështu pohoi në emisionin “Opinion” Briseida Shehaj, teksa tha se me letra të firmosura nga shteti shqiptar dy individë të panjohur kanë tentuar të marrin kontrata të tjera, madje se ministra nga Zimbave kanë ardhur në Shqipëri.

“Kjo skemë nuk është përdorur vetëm në Shqipëri. Ditët në vijim do shohësh që janë dy shtete të tjera që këta kanë marr kontratë. Ditët në vijim do shohësh dy shtete të tjera, do shohësh që këto kompanitë kanë nënkontraktor një kompani tjetër që ka shumë probleme me shtetin shqiptar dhe ky shtet vazhdon e u jep para këtyre. Një kompani, dy individë që nuk i njeh askush, krijojnë ca lidhje politike në Shqipëri me zero lekë bëhen miliarderë. Me këto miliarda shkojnë në Maltë, me këto letra të firmosura nga shteti shqiptar, se kanë ardhur në Shqipëri këta ministrat nga Zimbabve”, tha Shehaj./Opinion.al

Pas