Kronikë

Video/ Momenti i arrestimit të Nuredin Dumanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:40 - 29/03/22 |
Opi Nion

Ky është momenti i arrestimit të Nuredin Dumani, i cili u arrestua në Fier pasi dyshohet se është përfshirë pasditen e sotme në një atentat në fshatin Papër në Elbasan.

Dumani ka qenë i plagosur dhe i armatosur kur i janë vënë prangat në Fier.  Ai ka marrë një plumb në shtyllën kurrizore pas përplasjes me armë që ndodhi më herët gjatë ditës së sotme.

Mësohet se në momentin e arrestimit Dumani nuk ka bërë rezistencë. Ndërsa, në lagjen “Apollonia”, 1 km larg spitalit, poshtë një pallati nëntëkatësh ndodhet autoambulanca, policia dhe RENEA.

Pas