Te Fundit

Impulse të reja, çfarë po i kërkon Meta-Ramës?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 12/11/15 |
b.f

 

Impulse, impulse, impulse. Që kur filloi sesioni i ri parlamentar i vjeshtës Ilir Meta gati e kishte kthyer në refren. Pothuaj çdo dalje e tij publike ishte një kërkesë për impulse të reja të cilat në opinionin publik transmetoheshin si mesazhe që kreu i LSI-së i dërgonte partnerit të tij të madh në qeverisje Ramës, por që Rama nuk kishte veshë për ta dëgjuar trokitjen e herëpashershme të Metës. Impulse të reja të cilat filluan të rriteshin me ardhjen e tetorit. Ku Rama thoshte se zërat për ndryshime në qeveri ishin të sajuara, ndërsa Meta thoshte se nuk ishte i kënaqur nga impulset e deritanishme të treguara nga qeveria. Impulse të reja të cilat Meta i kërkoi edhe në takimin me Ramën në rezidencën qeveritare, vetëm pak ditë para nisjes për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Impulse të reja të cilat i paralajmëroi edhe pas dorëheqjes së ministrit Nasip Naço. Pyetja që lind është çfarë po synon Meta me impulse e reja dhe a ishte dorëheqja e ish ministrit të Drejtësisë, Nasip Naco, lëvizja e vetë Metës, për t’i dhënë të kuptojë Ramës, që unë e dhashë impulsin tim tani është radha jote për ta bërë një gjë të tillë?

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas