Sport

Imobile mposht Napolin dhe i jep fitoren Lazios


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:09 - 11/01/20 |
Opi Nion

Lazio ka mposhtur Napolin në Olimpico të Romës me rezultatin 1-0.

Për të dyja skuadrat kjo ishe një ndeshje e vështirë, ndërsa rezultati i kësaj sfide u vendos në minutat e fundit të takimit falë një goli të Imobile.

Laciali arriti t’i vjedhë një top portieri Ospina, që u kthye pas nga mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Hysaj dhe nga një kënd i vështirë arriti të shënojë falë dhe një devijimi të mbrojtjes.

Pas fitores së sotme, Lazio renditet në vendin e tretë në kampionatin italian të futbollit, me 42 pikë të grumbulluara në 18 takime./ Opinion.al

 

Pas