Bota

Imazhet që po shokojnë botën. Horrori i luftës në Siri mbi fytyrën e një 5 vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:29 - 19/08/16 |
root

Tmerri në Siri nuk ka fund dhe çdo ditë e më shumë prova rrënqethëse dalin në dritë.

Fotografia e këtoj djali të vogël, vetëm në spital, i pluhurosur e gjakosur pas sulmeve në Siri po trondit botën, ndërkohë që pamjet kanë bërë tashmë xhiron e mediave.

Djali është 5­vjecar, ulur në një karrige brenda një ambulance, pas një sulmi ajror në qytetin e tij të Aleppos, ndërkohë që nuk dihet fati i prindërve të tij.

212

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas