Kryesore

Ilir Meta rikonfirmohet në krye të Partisë së Lirisë me 719 vota pro dhe 3 kundërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:38 - 29/10/22 |
Opi Nion

Ilir Meta është rikonfirmuar në krye të Partisë së Lirisë pas zgjedhjeve dhe Konventës së parë Kombëtare të mbajtur që me reformimin e kësaj force politike. Në votimin për kryetarin ku morën pjesë 722 delegatë, 719 prej tyre votuan Ilir Metën si kryetar.

Në Konventën Kombëtare të Partisë së Lirisë u zgjodhën edhe 236 anëtarë të Komitetit Drejtues Kombëtar.

Kujtojmë se Meta ishte kandidati i vetëm në këtë process./Opinion.al

Pas