Kronikë

I shpallur në kërkim për vrasjen e dy personave, pranga 27-vjeçaritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 09/12/22 |
Opi Nion

Policia e Malësisë së Madhe ka arrestuar një 27-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim për vrasje të dyfishtë me armë zjarri dhe që cilësohej si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Personi i arrestuar është identifikuar me inicialet D. P, 27 vjeç, banues në fshatin Vrith, Malësi e Madhe.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkodrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja me paramendim”, e kryer në bashkëpunim”, “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

27-vjeçari dyshohet se në fshatin Vrith, më datë 03.10.2020, ka vrarë me armë zjarri, shtetasit V. Ç. dhe K. P.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Pas