Emisionet

Opinion/ Përse shpërtheu sot Sali Berisha?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:03 - 09/12/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të së enjtes (8 dhjetor 2022) u diskutua tema “Përse shpërtheu sot Sali Berisha?”

Në pjesën e parë të emisionit u fol për deklaratat e kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha në  Kuvendin Kombëtar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, të organizuar në përkujtim të 32-vjetorit të krijimit të pluralizmit politik në Shqipëri.

Po ashtu, u risoll në vëmendje incidenti në protestën 6 dhjetorit në protestën e opozitës ku Sali Berisha u godit me grusht nga 31-vjeçari Gert Shehu. Në këtë emision u fol lidhur me deklaratat e Shehut në polici si dhe çfarë thonë hetimet e deritanishme lidhur me ngjarjen.

Të ftuar në studio:

  1. Mark Marku
  2. Klodiana Lala
  3. Artan Hoxha
  4. Ervis Iljazaj
  5. Artan Hoxha
  6. Emin Barçi

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Belind Këlliçi
  2. Sadik Lala

Pjesa e dytë e emisionit “Opinion”u fokusua tek vjedhja e 200 mln eurove të e qytetarëve evropianëve përmes call centera-ve.

Ndërkohë, në pjesën e tretë të emisionit, në historitë e së enjtes u fol për raportin që kanë qytetarët me pamjen e jashtme.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas