Bota

I riu vdiq pasi mori pjesë në të, cfarë është “Covid Party”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:43 - 11/07/20 |
el ida

“Mendoj se kam bërë një gabim. Mendoja se ishte një shaka, por nuk qenka kështu”.

Këto ishin fjalët e fundit të një 30-vjecari, i cili ndërroi jetë në spitalin San Antonio në Teksas, pasi kishte marrë pjesë në një festë të quajtur “Covid Party”.

Dr. Jane Appleby, shefja e repartit i tha autoriteteve se i riu kishte rrëfyer se ku ishte infektuar dhe ka treguar se cfarë ndodh në këto festa, që drejtohen nga një i infektuar me koronavirus.

“Ideja është që ata mblidhen për të parë nëse virusi ekziston dhe nëse dikush infektohet”, tha doktoresha.

Ajo shtoi se në spital po sheh gjithnjë e më shumë mosha te reja, disa prej të cilëvë dhe në gjendje të rënduar./Opinion.al

Pas