Kronikë

I riu plagoset teksa kryente gjueti të paligjshme, pranga 3 personave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:07 - 01/08/20 |
Opi Nion

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Skraparit, pasi kryenin gjueti në mënyrë të paligjshme, ndërsa aksidentalisht është plagosur dhe njëri prej tyre.

Sipas informacioneve, në pranga kanë rënë 66-vjeçari M. K., banues në fshatin Vërzhezhë, 36-vjeçari E. Ç., si dhe 26-vjeçari i plagosur, banues në lagjen “30 Vjetori”, Berat.

Ky i fundit është plagosur aksidentalisht në dorë. Tashëm të arrestuarit akuzohen për “Plagosja e rëndë nga pakujdesia” dhe “Armëmbajtja pa leje”./ Opinion.al

Pas