Aktualitet

I ra të fikët para nisjes së vaksinimit,sillet me urgjencë në Tiranë mjeku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 18/02/21 |
Semiljana Azizi

Pak para se të niste procesi i vaksinimit anti-Covid në Vlorë, një ngjarje e rëndë ka ndodhur.

Bëhet me dije se kryevaksinatorit të Vlorës, Piro Begaj i ka rënë të fikët, në ambientet ku do të niste vaksinimi.

Sipas ABCNews mjeku ka pësuar ishemi (hemorragji cerebrale) për shkak të luhatjes së tensionit, dhe është transportuar drejt Tiranës për një shërbim më të specializuar.

Theksohet se Begaj është ndjerë keq pak para nisjes së vaksinimit për mjekët dhe infermierët në pallatin e sportit në Vlorë.

Megjithatë, pasi kryevaksinatori është transportuar në spital, ka vijuar normalisht procesi i vaksinimit ku prezent kanë qenë kryeministri Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu./Opinion.al

Pas