InstaBIZ

I mbyllur nga pandemia, rihapet Disneyland i California-s


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:52 - 01/05/21 |
Opi Nion

I mbyllur prej disa kohësh nga pandemia e COVID-19, më në fund një lajm o mirë për të gjithë fëmijët, por jo vetëm nga Disneyland në California.

Bëhet me dije se bota magjike e filmave me kartona, princeshave dhe superheronjëve do të rihapet, por me rregulla të reja. Me maska, kontrolle temperature dhe pa përqafime me Mickey Mouse, këto janë disa prej rregullave të vendosura.

Parku Walt Disney u rihap për herë të parë në më shumë se një vit. Nën udhëzimet e pandemisë së koronavirusit, “Vendi më i Lumtur në Tokë” u hap vetëm për banorët e California-s dhe kapaciteti u kufizua në 25% për të lejuar distancën shoqërore.

“Ishte vërtet mirë të kthehesha dhe anëtarët e kastit ishin aq mirëseardhës”, tha Lauren Anglia, një nga vizitorët.

Vizitorëve të moshës 2 vjeç e lart, iu kërkua të mbanin maska ​​për fytyrën dhe nuk kishte asnjë nga përqafimet e zakonshme me personazhe të veshur si Mickey Mouse dhe Borëbardha. Nuk do të ketë parada, dhe shfaqjet e fishekzjarreve natën për të parandaluar kështu turmat.

Biletat për në Disneyland janë shitur deri në mes të Qershorit, sipas sistemit të rezervimeve në internet të parkut. Disneyland, i vendosur 35 milje në jug të Los Angeles në Anaheim, u hap në 1955.

Kujtojmë se Walt Disney mbylli parqet e saj në të gjithë botën në mars 2020 për të frenuar pandeminë COVID-19. Disneyland Paris aktualisht është mbyllur. Parqet e Disney-t në Shangai, Tokio dhe Hong Kong janë të hapura./Opinion.al

Pas