Kronikë

I kërkuar për plagosjen në ish-Bllok/Arrestohet 44-vjeçari, ja për çfarë akuzohet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 21/11/21 |
Opi Nion

44-vjeçari, me inicialet V.S., është arrestuar nga policia e kryeqytetit. Mësohet se ai ka rënë në pranga pasi akuzohet për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet si bashkëpunëtor në ngjarjen me datë 06.11.2021, ku shtetasi K. M., (i arrestuar menjëherë pas ngjarjes) qëlloi me armë zjarri shtetasin I. Sh”, njofton policia.

Kujtojmë se disa ditë më parë shtetasi Ilir Shkurti 32-vjeç u plagos me armë nga Kridenc Muçollari, 38 vjeç, pas një sherri në zonën e ish-bllokut. Ngjarja ka ndodhur përpara një lokali.

U raportua se sherri mes të rinjve është e vjetër, që kurse ata kanë jetuar në Angli dhe dyshohet se lidhet me aktivitete të paligjshme.

Duket se këto konflikte kishin çuar ata që të përballeshin për t’u sqaruar. Ndërsa 38-vjeçari, Kridenc Muçollari, u arrestua menjëherë pas ngjarjes, pasi la të plagosur Ilir Shkurtin./Opinion.al

Pas