Aktualitet

I kërkoi favore seksuale studentes, ish-pedagogu përfundon në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:40 - 19/09/19 |
el ida

Ish-pedagogu i Universitetit të Elbasanit, Dritan Himçi, ka pësuar atak kardiak. Bëhet me dije se Himçi është shoqëruar me urgjencë për në Spitalin e Elbasanit dhe më tej në QSUT, pasi ka kaluar parainfarkt.

36-vjeçari, ish-pedagog në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, akuzohet për ushtrim ndikimi të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike dhe korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike.

Në video-skandalin e denoncuar nga “Stop”, Denis Himçi i kërkonte studentes lidhje intime në këmbim të marrjes së provimeve.

Përpos kësaj, ai ofrohej që të ndërhynte edhe tek kolegët e tij në Universitet, lëndët e të cilëve studentja i kishte të mbartura./ Opinion.al

Pas