Kronikë

I gjakosur dhe gjysmë i zhveshur, foto e shqiptarit pas plagosjes nga policja grekeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:07 - 28/09/22 |
Opi Nion

Mediat greke kanë publikuar pamjet e rënda që vijnë pak sekonda pas plagosjes së shqiptarit të quajtur Esko, kreu i një bande kriminale në Greqi.

Ngjarja ndodhi ditën e djeshme gjatë një operacioni të policisë greke, e cila ndërhyri në kampusin e konvikteve të vjetra të studentëve në Athinë, për të goditur një bandë kriminale që vepronte në fushën e shpërndarjes së drogës, të grabitjeve dhe madje edhe rrëmbime.

30-vjeçari u qëllua me armë në këmbë nga policia greke pasi sulmoi me kaçavidë një oficere të policisë gjatë aksionit. Ai u plagos në këmbë dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Sikurse shfaqet në video shqiptari është i shtrirë përtokë i gjakosur dhe i rrethuar nga forcat speciale .

Sipas mediave greke shqiptari goditi me kaçavidë një police duke e lënë të plagosur. Kjo e fundit u detyrua ta qëllonte me armë në këmbë për të mbrojtur veten.

Pas