Aktualitet

I ftohti siberian në vend, temperatura deri në -5 gradë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 16/12/21 |
Opi Nion

Vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikimin e të ftohtit siberian me masa ajërore të thata dhe me origjinë kontinentale duke sjellë në vendin tonë, mot të kthjellët por të ftohtë. Orët e pasdites sjellin kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin ku më të dukshme paraqiten në zonat malore Juglindore. Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë gjatë natës dhe deri mëngjesin pasardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime të dukshme duke bërë që vlerat minimale dhe maksimale të luhaten nga -5°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h verior – verilindor duke gjeneruar në brigjet detare  dallgëzim 2 ballë./Opinion.al

Pas