Kryesore

I dënuar në Itali për trafik droge, gjendet i vrarë në makinë 33-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:23 - 15/09/20 |
el ida

Një 33-vjeçar është vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 06:00 në fshatin Sinaballaj, të Rrogozhinës.

Viktima u identifikua si, Klevis Kapllani, person me precedent penal, i dënuar për trafik droge në Itali.

Kanë qenë banorë të zonës ata të cilët lajmëruan policinë për një trup të pajetë brenda një makine të parkuar. Në vendngjarje shkuan menjëherë uniformat blu, të cilat rrethuan zonën dhe nisën punën për mbledhjen e provave.

“Më datë 15.09.2020, rreth orës 06:00, në fshatin Sinaballaj të Rrogozhinës, është gjetur pa shenje jete në mjetin e tij, dyshohet si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, shtetasi K.K., 33 vjeç. Është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor i përbërë me Specialistët të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë dhe Specialistë të Komisariatit të Policisë Kavajë dhe nën drejtim e Prokurorisë vijon puna për fiksimin e çdo prove materiale që do çonte në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, njofton policia.

Pas