Kronikë

I dënuar me burg në Itali, i riu arrestohen në Durrës


               Publikuar në : 16:20 - 11/07/19 |
Opi Nion

Një 25-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia për akuzën “Vjedhje me dhunë ”.

I riu, në shtator të vitit 2017 ishte dënuar me 6 vjet e 10 muaj nga Gjykata e Firences.

25-vjeçari është identifikuar me inicialet R.T., banues në Durrës. Arrestimi i tij u bë i munduar në kuadër të bashkëpunimit të policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane.

Pas arrestimit, i riu do të ekstradohen drejtë Italisë, ku dhe do të vuaj dënimin për akuzat e ngritura ndaj tij./ Opinion.al E.Xh.

Pas