Kronikë

I akuzuar për përdhunim në Greqi, 45-vjeçari: Fajin e ka kokaina dhe alkooliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 01/11/22 |
Opi Nion

Pas arrestimit nga Policia Spartak Dyrmishi ka pranuar se ka abuzuar seksualisht me një 34-vjeçare në Athinë javën e kaluar si dhe tentoi të përdhunonte një 23-vjeçare tjetër brenda të njëjtës natë.

Por Dyrmishi deklaron se veprimet e tij kanë qenë të pavullnetshme për shkak se ishte në gjendje të droguar.

“Kokaina dhe alkooli që kisha konsumuar më herët janë përgjegjëse për veprimet e mia. Isha i pavetëdijshëm për veprimet pas konsumimit të drogës. Çfarëdo që bëra, e bëra rastësisht kur pashë dy gratë në rrugë. Kur e pashë veten në videot e kamerave të sigurisë, e kuptova që do të më arrestonin dhe u nisa për në Shqipëri”, ka thënë ai para hetuesve grekë, siç raportojnë mediat e Athinës.

45-vjeçari kishte kaluar në Shqipëri përmes doganës së Kakavijës, ndërsa pala greke kërkoi bashkëpunimin e Policisë Shqiptare për kapjen e tij. Policia jonë reagoi brenda 24 orëve pas kërkesës, duke gjetur dhe arrestuar në Vlorë Spartak Dyrmishin mbrëmjen e së hënës, i cili iu dorëzua policisë greke mëngjesin e së martës.

Pas