Kronikë

Humbin jetën në aksident 2 vëllezërit shqiptarë në Greqi, plagosen 3 të tjerëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:54 - 14/07/22 |
Opi Nion

Një aksident i ka marrë jetën një 30-vjeçari dhe vëllai i tij 27-vjeçar, ndërsa 3 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Mediat greke shkruajnë se aksidenti ka ndodhur në Lamias – Livadeia.

Sipas informacioneve të protothema.gr, dy të vdekurit në aksidentin e mbrëmshëm janë vëllezër dhe janë me origjinë shqiptare. Drejtuesi i mjetit ishte 30-vjeçari dhe pasagjeri i makinës ishte vëllai i tij 27-vjeçar.

Gjithçka ka ndodhur mbrëmjen e djeshme pak para orës 12 kur mjeti me pesë pasagjerë ra në rrjedhën e sipërme në Lamia, drejtuesi i mjetit humbi kontrollin dhe u përplas me kangjellat e hekurit.

Për shkak të shpejtësisë së madhe, drejtuesi 30-vjeçar nuk ka mundur të mbajë mjetin dhe kanë rënë në lumin Erkyna.

Rezultati ka qenë se dy vëllezërit kanë humbur jetën, ndërsa kanë mbetur të plagosur rëndë tre personat e tjerë të mjetit, një 31-vjeçar me origjinë shqiptare, një 29-vjeçar grek dhe një 22-vjeçar gjithashtu grek.

Të gjithë ata u dërguan në spitalin e Livadeisë, ndërsa shkaqet e aksidentit janë duke u hetuar nga Departamenti i Qarkullimit në Livadeia./Opinion.al

Pas