Kronikë

Humbi jetën fëmija 3 vjeç, gjykata lë në burg edukatoren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:06 - 11/01/22 |
Opi Nion

Gjykata e Fierit ka vendosur sot masën e sigurisë për edukatoren e kopshtit privat, ku humbi jetën fëmija 3-vjeçar.

Mësohet se gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për 30 ditë për edukatoren 27-vjeçare.

Edukatorja Redina Binjaku nuk është paraqitur fizikisht në Gjykatë, por është përfaqësuar nga avokati i saj mbrojtës.

Arrestimi i 27-vjeçares u bë pasi fëmija i mitur humbi jetën në ambientet e kopshtit në kohën që duhet të ishte në mbikëqyrjen dhe kujdesin e edukatores.

Sipas dëshmisë së edukatores 27-vjeçare, 3-vjeçari ka tentuar të marrë çantën dhe i ka ngecur kapuçi i xhupit në varëse e për pasojë është mbytur./Opinion.al

Pas