Bota

Humbi betejën me kancerin, ndërron jetë moderatorja e “Le Iene”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 13/08/19 |
xhu lia

Pas një beteje të gjatë me kancerin moderatorja e njohur italiane e emisionit “Le Iene”, Nadia Toffa ka ndërruar jetë.

Toffa ndërroi jetë në moshën 40-vjeçare dhe lajmi për vdekjen e saj u dha përmes një postimi në rrjete sociale nga redaksia e emisionit:

 “Ke luftuar me kokën lart, me buzëqeshje, me dinjitet dhe duke shpërfaqur të gjithë forcën tënde, deri në fund, deri më sot”, shkruan redaksia “Le Iene”.  Postimi i fundit i Nadias datonte më 11 korrik.

Ndërkohë për sëmundjen e saj ajo u shpreh për herë të parë në vitin 2017 në emisionin “Verissimo”. “Si pasojë e një sëmundjeje dhjetorin e shkuar (ishte viti 2017) u operova në urgjencë.

Më pas ajo do të tregonte se beteja nuk kishte mbaruar ende.

“Bëra kimioterapi dhe radioterapi. Dukej gjithçka e përfunduar, por në mars, gjatë një kontrolli, erdhi lajmi i keq. Kanceri ishte rikthyer dhe më operuan sërish,’-tha moderatorja e ndjerë tetorin e vitit të kaluar./Opinion.al/

Pas