Aktualitet

Humb jetën nga COVID-19 ish-kryebashkiaku i Kavajës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:02 - 15/11/20 |
Opi Nion

Ish-kryetari i Bashkisë së Kavajës, Selim Veizi, ka humbur jetën në moshën 75-vjeçare.

Veizi ishte infektuar me Covid -19 dhe prej disa ditësh gjendja shëndetësore e tij ishte përkeqësuar.

Mësohet se Veizi ishte prekur nga koronavirusi, dhe gjendja shëndetësore e tij u përkeqësua ditët e fundit.

Ai ishte kryetari i parë i Bashkisë së Kavajës pas rënies së komunizmit dhe e ka mbajtur këtë post nga viti 1992 deri në 1996./ Opinion.al

Pas