Aktualitet

Humb jetën në infektiv 28 vjeçarja, ishte shtatzënë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 17/11/20 |
el ida

Një 28-vjeçare ka humbur jetën në spitalin infektiv pasi ishte prekur nga koronavirusi.

Raportohet se e reja ishte shtatzënë në muajin e 5-të dhe kishte të paktën tre ditë që ndodhej e shtruar dhe trajtohej në terapinë intensive.

Mësohet se gruaja ishte nga Tirana dhe ka humbur jetën e intubuar. Ajo nuk raportohet të ketë patur sëmundje bashkëshoqëruese.

Ky është rasti i parë në Shqipëri që një grua shtatzënë humb jetën.

Pas